Cellulit ? Twój wróg numer 1!

Cellulit - Twój wróg numer 1!

Ciężko w to uwierzyć, ale aż 90% kobiet ma cellulit. Przyczyna tej przypadłość niestety leży w genach, a co więcej naukowcy nadal nie odkryli konkretnej, skutecznej metody na to, aby pozbyć się tej nieprzyjemnej przypadłości.

Nie można się jednak poddawać gdyż jest wiele naturalnych sposobów na to, aby zapobiegać i zwalczać ?pomarańczową skórkę? na naszych udach. Sama walka z cellulitem składać się powinna z wielu etapów i działań. Przede wszystkim zdrowy tryb życia! Odpowiednie odżywianie i częste ćwiczenia pomogą skutecznie nadać skórze sprężystości. Warto też poznać odpowiedzi na kilka podstawowych pytań:

 

Czy problem ?pomarańczowej skórki? dotyczy tylko puszystych kobiet?

Zdecydowanie nie! Problem ten dotyczy wszystkich kobiet i jego przyczyną jest nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, a to z kolei występuje w skutek nadmiaru estrogenów w organizmie. Owszem, spadek wagi u niektórych osób może przyczyniać się do zmniejszenia cellulitu, ale u innych kobiet może sprawić, że grudki i nierówności będą jeszcze bardziej widoczne. Nie mamy więc żadnej gwarancji, że zgubienie paru kilogramów zniweluje tę przykrą dolegliwość.

 

Czy warto stosować preparaty antycellulitowe?

Samo, miejscowe stosowanie kremów nie zwalczy cellulitu na stałe, ale może być bardzo pomocne.  Wykazano, że kremy z retinoidami (kwasowe pochodne witaminy A) poprawiają kondycję i napięcie skóry, dzięki czemu cellulit jest mniej widoczny. Warto stosować je na początku kuracji, a także po jej zakończeniu w celu zapobiegania powrotom problemu.

 

Czy opalanie ma wpływ na cellulit?

Aby cieszyć się piękną, gładką skórą powinnaś zdecydowanie unikać solarium! Powszechnie uważa się, że opalenizna maskuje pomarańczową skórkę i z tym nie mogę się nie zgodzić. Jednak na dłuższą metę opalanie pogarsza sprawę ? pod wpływem promieniowania nasza skóra staje się cieńsza i mniej elastyczna, a to powiększa nierówności.