Od czego zacząć naukę tańca?

Od czego zacząć naukę tańca?

Chcesz zacząć naukę tańca, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Od czego zacząć? Skorzystaj z porad miłośnika tego rodzaju aktywności.

Naukę tańca proponuję zacząć od wybrania szkoły. Pod uwagę należy brać przede wszystkim lokalizację, listę zajęć oraz kadrę instruktorów jaką dana szkoła posiada w swojej ofercie. Większość szkół prowadzi zajęcia na każdym poziomie zaawansowania, więc nie musisz się martwić, że nie dasz rady!

Cena także jest istotna, jednak nie zawsze idzie ona w parze z jakością zajęć. Niektóre szkoły oferują tzw. karnety open, dzięki którym możesz uczęszczać na tyle zajęć, ile Ci sił wystarczy. Pomoże to wypróbować kilka stylów i znaleźć ten jeden, właściwy.

 

Szkoła wybrana i co dalej?

Dalej wystarczy zapisać się na zajęcia i po prostu na nie iść, ale musisz pamiętać o odpowiednim ubiorze. Sala treningowa to nie wybieg na pokazie mody. Nie trzeba być super wystylizowanym tanecznie. Ważne żeby ubiór był wygodny i nie krępował ruchu. Po prostu ? musisz się czuć swobodnie.

 

Jakie buty?

Nie ma konieczności kupowania specjalnych butów do tańca. Po pierwsze dlatego, że nie są one tanie, a po drugie nie zawsze wygodnie jest w nich tańczyć. Proponuję zwykłe obuwie sportowe tyle, że na miękkiej podeszwie. Takie obuwie sprawdza się w praktycznie każdym stylu tańca, ale tu również są wyjątki. Jazz najwygodniej tańczyć w skarpetkach, a hip-hop w butach ze sztywniejszą podeszwą.

 

Podczas treningu?

nie zapomnij o napojach! W trakcie treningu proponuje pić wodę, ale powoli, małymi łykami. Zbyt duża ilość wypitej wody na raz spowoduję, że szybciej zachce nam się do toalety niż ją wypocimy. Warto wiedzieć, że polecane często napoje energetyczne wcale nie gaszą pragnienia lepiej i szybciej niż woda.

 

Do dzieła!

Wzbogacony o tę wiedzę możesz śmiało biec na salę treningową. Miłej zabawy – bo o to przede wszystkim w tańcu chodzi!