Zdrowe włosy czy wymarzony kolor?

garnier_zdrowe_włosy_czy_wymarzony_kolor

Kobiety chcące zmienić kolor włosów bardzo często stają przed dylematem: nadać kosmykom upragniony odcień czy w trosce o ich zdrowie i kondycję całkowicie zrezygnować z farbowania?

Brzmi znajomo? Z pewnością. Z koniecznością podjęcia takiej decyzji nie raz zetknęła się większość przedstawicielek płci pięknej, planujących zmianę koloru włosów. Ale czy w dalszym ciągu musimy dokonywać takiego wyboru? Okazuje się, że nie.

 

Odżywcza moc farb

Obecnie mamy do dyspozycji tak urozmaiconą ofertę produktów do farbowania włosów, że pomiędzy nadaniem kosmykom nowego odcienia a ich kompleksową pielęgnacją możemy z powodzeniem postawić znak równości. Jak to możliwe?

Popularne, dobrej jakości kosmetyki, takie jak farby Garnier, są wzbogacane o szereg substancji nawilżających i odżywczych. Co więcej, producenci coraz częściej sięgają po składniki naturalnego pochodzenia, przykładowo olejki owocowe, i wykorzystując zaawansowane technologie, czerpią pełnymi garściami z ich niezwykłych właściwości.

W rezultacie otrzymujemy wyjątkową formułę pielęgnującą kosmyki, dzięki której nawet podczas domowej koloryzacji możemy zadbać o ich zdrowie i wygląd.

 

Farba z amoniakiem czy bez?

Od pewnego czasu prawdziwą furorę robią też farby pozbawione amoniaku, który do tej pory był stałym składnikiem tego typu produktów. Amoniak pełnił funkcję nośnika pigmentu, pozwalał na jego wprowadzenie wniknięcie do wnętrza włosa.

Co zatem skłoniło ekspertów do poszukiwania dla niego zastępstwa? Amoniak ma dość nieprzyjemny, zdaniem niektórych wręcz duszący, zapach, a w określonych przypadkach może nawet przyczynić się do powstawania podrażnień.

Produkty do koloryzacji bez amoniaku opierają swe działanie na nie mniej skutecznych, ale bezpiecznych substancjach, głównie olejkach. Nie tylko pielęgnują kosmyki, ale także odgrywają kluczową rolę w procesie farbowania. Włosy pozostają miękkie i delikatne, a ponadto zachwycają wielowymiarowym kolorem, pełnym odcieni i refleksów.

 

Siła i blask po farbowaniu

A jak zapewnić swoim kosmykom siłę i blask już po koloryzacji? Bardzo pomocne w tej kwestii są dołączane do farb odżywki. Nałożone bezpośrednio po zabiegu sprawiają, że włosy stają się silne i lśniące, a kolor wyrazisty i pełen blasku. Warto dodać, że niektóre odżywki wystarczają na więcej niż jedno zastosowanie, więc intensywną głębią koloru możemy cieszyć się przez kolejne kilka tygodni.

Pielęgnację włosów po farbowaniu możemy uzupełnić odpowiednimi szamponami i odżywkami. Zawierają one specjalnie dobrane składniki, które dbają o zdrowie i wspaniały wygląd kosmyków, oraz filtry UV, zapobiegające blaknięciu koloru.