Komu najlepiej w blondzie?

Loreal_komu_najlepiej_w_blondzie

Jasne włosy to ideał urody Polki. Blond podkreśla słowiańską, delikatną urodę, jest pełen światła i życia. Jednak zanim zdecydujesz się na farbę w tym kolorze, sprawdź, czy będzie ci w nim do twarzy.

Mimo że bardzo wiele kobiet o nich marzy, blond włosy niestety nie każdej równie dobrze pasują. Kluczem do dobrego wyglądu jest właściwe dobrany odcień, który współgra z kolorytem cery, tuszuje mankamenty i uwypukla zalety urody.

 

Delikatna uroda

Kobiety o bardzo delikatnych rysach twarzy, nie wyglądają naturalnie w zbyt ciemnych kolorach włosów. Farbując włosy na brązowo lub czarno, chcą nadać swojej urodzie bardziej zdecydowanego wyrazu, ale tracą przez to urok. Tymczasem jasny kolor włosów potrafi wydobyć piękno z niuansów, robiąc to w sposób bardzo finezyjny, ale zauważalny, tak jak ciemny blond marki L?Oreal. Jeśli masz subtelny typ urody, blond uwypukli twoją delikatność i doda ci dziewczęcego uroku. Podkreśli kobiecość i odejmie ci lat.

 

Ciemna oprawa oczu

Mimo że blond pasuje do subtelnych kobiet, wymaga też zdecydowanych elementów urody, by całość wizerunku nie stała się zbyt mdła i nijaka. Ciemna, wyrazista oprawa oczu to jeden z ważniejszych z warunków dobrej kompozycji blondu z twarzą. Odcień rzęs i brwi zawsze można nieco wzmocnić, umiejętnie używając odpowiednich kosmyków kolorowych. Brązowy lub czarny tusz do rzęs albo eyeliner na linii oka doskonale współgra z wizerunkiem zadbanej blondynki z klasą.

 

Ciepły typ urody, jasna cera i karnacja

Chłodny typ urody raczej wyklucza plantowy kolor włosów. Odcienie platynowe sprawią, że będziesz wyglądać jak Królowa Zimy. Jeśli masz ciemną, oliwkową cerę i lubisz się opalać, złocisty kolor włosów też nie jest dla ciebie. Z blondem na głowie, zwłaszcza platynowym, dobrze współgra zdecydowanie jaśniejsza karnacja. Jeśli twoja skóra ma jasny, mleczny kolor i rzadko się opalasz, możesz śmiało zdecydować się na blond. Lekko opalona skóra też pasuje do jasnych włosów, ale ciemna skóra wymaga brązowej fryzury, ewentualnie z jaśniejszymi refleksami, pasemkami, końcówkami w stylu ombre lub wielotonową koloryzacją. Blond powinien być subtelny.