Miejsca, w których czuć magię

Miejsca, w których czuć magię

Każdy ma czasem dość szarej rzeczywistości. Dlatego warto wybrać się w podróż po najpiękniejszych miejscach na świecie, o których większość ludzi nie ma pojęcia. Nawet jeśli nie możemy wybrać się tam fizycznie to ta lista powinna pozwolić nam na oderwanie się od codzienności.

 

Kanion Antylopy, Arizona

Jest to najczęściej odwiedzany i fotografowany kanion na świecie. Znajduje się w granicach rezerwatu plemienia Nawaho w stanie Arizona. To niezwykłe miejsce powstało w wyniku erozji piaskowca, a swoją gładką powierzchnię zawdzięcza opadom, które okresowo tworzą rwący potok wpływający do rzeki Kolorado. To najlepszy dowód, że natura jest najwspanialszym artystą.

 

Klif Preikestolen, Norwegia

Słowo preikestolen oznacza po norwesku ambonę. Nazwa ta nawiązuje to wyglądu skały, która wznosi się na wysokość 604 metrów, a na jej szczycie znajduje się płaska platforma, tworząca jakby ogromny taras. Z góry roztacza się przepiękny widok na rzekę Lysefjord.

 

Lodowe jaskinie w Skaftafell, Islandia

Zazwyczaj lodowe jaskinie są ciemne i niespecjalnie malownicze. Jednak te w Skaftafell przyciągają licznych turystów i fotografów. Dzieje się tak dlatego, że są one wypełnione światłem i porażają swoim zamrożonym (dosłownie!) w czasie pięknem.

 

Wioska szklanych igloo, Finlandia

W samym środku Laponii powstała cała wioska złożona z domków wyglądających jak igloo, jednak zbudowanych ze szkła. Osoby, które w nich mieszkają mają możliwość obserwować całą okolicę, a także konstelacje na niebie i zorzę polarną nawet nie wstając z łóżka. Domki zostały też odpowiednio dostosowane do bardzo niskich temperatur, więc w środku na pewno się nie zmarznie.

 

Angkor Wat, Kambodża

Angkor Wat to świątynia hinduistycznego bóstwa Wisznu. Jest największym obiektem sakralnym w całej Kambodży. Ta piękna i masywna budowla znajduje się w samym środku dżungli. Interesującą ciekawostką jest to, że do budowy Angkor Wat wykorzystano tyle samo kamieni co do budowy piramidy Cheopsa, jednak te użyte w świątyni są rzeźbione.