Portale randkowe ? czy znajdę tam miłość?

84

Portale randkowe święcą triumfy ? ilość użytkowników wzrasta z roku na rok. Czy w przyszłości poznawanie partnera w sieci stanie się normą? Czy w takim miejscu można spotkać miłość?


Dlaczego szukamy miłości w sieci?

Dzisiejsze tempo życia i towarzyszący nam na co dzień pośpiech, wymuszają na nas poszukiwanie nowych form zawierania znajomości. Internet stał się miejscem, gdzie robimy zakupy, utrzymujemy kontakty ze znajomymi na serwisach społecznościowych, a także szukamy miłości.

Poznanie kogoś na portalu randkowym jest o tyle proste i wygodne, że nie musimy zastanawiać się, czy dana osoba jest wolna ? skoro rejestruje się na takim właśnie portalu, to wiemy praktycznie na 100%, że tak jest.

Po drugie zaczepienie kogoś w internecie jest prostsze i nie wymaga tak dużej odwagi, jak podrywanie w realnym świecie.

Co więcej, w przypadku gdyby nowo poznana osoba okazała się nie w naszym typie, łatwiej jest zakończyć rozmowę, jeśli odbywa się ona za pośrednictwem komputera. Możemy też na samym początku pozostać anonimowi, zanim przekonamy się do naszego rozmówcy, nabierzemy odwagi i nabierzemy choć odrobinę zaufania.


Miłość z portalu randkowego – czy to ma prawo się udać?

Jak pokazują badania, dziś sporo par poznaje się na portalach randkowych. Zastanówcie się, czy wśród swoich znajomych nie macie małżeństw, które poznały się właśnie tam? Pamiętajcie także o tym, że niektórzy ukrywają ten fakt, bo zwyczajnie się wstydzą. Nawet nie macie pojęcia, ile par tak naprawdę poznało się za pośrednictwem Internetu!

Ludzie poznają swoją drugą połówkę nie tylko na serwisach randkowych, ale często także na portalach społecznościowych, czy forach skupiających np. osoby o tych samych zainteresowaniach.

Także na pewno nie każdemu internet przyniesie miłość, ale widać, że staje się to coraz powszechniejsze i być może w przyszłości będzie najpopularniejszą formą zawierania znajomości.


Na co uważać?

Poszukując swojego ideału w sieci musicie pamiętać o kilku zasadach, które zapewnią wam bezpieczeństwo i dzięki którym unikniecie rozczarowań. Oto najważniejsze z nich:

  • nie podawajcie numeru telefonu, adresu i swoich danych osobowych każdej osobie po kilku wymienionych zdaniach ? nigdy nie wiecie na kogo traficie; jeśli delikwent zacznie być nachalny, być może będziecie zmuszeni np. zmienić numer telefonu;
  • pamiętajcie, że anonimowość w sieci jest pozorna ? zostawiacie ślad w postaci numeru IP swojego komputera;
  • nie przypisujcie osobie, z którą rozmawiacie, samych pozytywnych cech i nie róbcie sobie wielkich nadziei na miłość po 3 wymienionych mailach ? najpierw poznajcie tego kogoś bliżej, spotkajcie się kilka razy, zanim wpadniecie po uszy;
  • z nowo poznaną osobą, ze względów bezpieczeństwa, przynajmniej na samym początku umawiajcie się w miejscach publicznych.

Powodzenia!